انتشار جدیدترین گزارش بدهی بین‌المللی

۲۶ دی ۱۳۹۷ ۱۰:۳۹
انتشار جدیدترین گزارش بدهی بین‌المللی
جدیدترین گزارش بانک جهانی پیرامون وضعیت بدهی‌های کشورهای مختلف جهان منتشر شد.
گزارش «آمار بدهی بین المللی 2019» اطلاعات و آمار بانک جهانی در مورد بدهی‌های خارجی و جریان مالی 121 کشور با درآمد کم و متوسط در طول سال 2017 را جمع‌آوری و به تجزیه‌وتحلیل این داده‌ها پرداخته است. این گزارش اطلاعات جامع و کاملی درمورد میزان و روند داده‌ها برای کشورها، مناطق و گروه‌های مختلف ارائه می‌دهد. این داده‌ها شامل ترکیب وام‌گیرندگان ( بدهی دولتی و عمومی که توسط دولت تضمین شده است)، بدهی غیر تضمینی بخش خصوصی، ترکیب بدهی، طلبکاران خصوصی ازجمله بانک‌ها، دارندگان اوراق قرضه و سایر نهادهای خصوصی، شرایط و ضوابط وام مانند میزان وام، سررسید و نرخ بهره برای وام‌های عمومی و دولتی تضمین شده است.

نتایج حاصل از مطالعه، موارد زیر را نشان می‌دهد:

·          جریان های مالی خالص (بدهی و حقوق صاحبان سهام) به کشورهای کم درآمد و متوسط در سال 2017 حدود 61 درصد  افزایش یافت و به بالاترین میزان در سه سال گذشته رسید.

·          جریان های ورودی بدهی بلندمدت در سال 2017 به میزان 58 درصد افزایش یافت و به 309 میلیارد دلار رسید( به علت افزایش صدور اوراق قرضه)

·          در حالی که میزان بدهی خارجی تا سال 2016 درحدود میانگین باقی ماند و تغییرات ناچیزی داشت، تا پایان سال 2017  نرخ بدهی خارجی به درآمد ناخالص ملی( GNI) یک سوم از کشورهای کم درآمد و با درآمد متوسط به بالای 60 درصد رسید و همچنین نیمی از این کشورها، نرخ بدهی به صادرات بالای 150 درصد داشته‌اند.

·          در سال 2017، علیرغم افزایش نگرانی‌ها در مورد تاب‌آوری بدهی، موسسات بخش دولتی در فقیرترین کشورها در بخش وسیعی بدهی خارجی ایجاد کرده‌اند.

 

متن کامل گزارش شامل نمودارها و تشریح کامل تمام داده‌ها به تفکیک کشورها را می‌توانید از این لینک دریافت نمایید.

 

 

 

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید