زنان در محیط کار 2018

۹ دی ۱۳۹۷ ۱۵:۳۸
زنان در محیط کار 2018
موسسه مکنزی در گزارش زنان در محیط کار 2018 به بررسی ابعاد مختلف اشتغال زنان پرداخت.
به گزارش پژوهشکده امور اقتصادی، زنان در محیط کار 2018، عنوان گزارشی است که موسسه مکنزی منتشر کرده است. این گزارش بر اساس مطالعات صورت گرفته در 4 سال اخیر در بین 279 شرکت که بیش از 13 میلیون نفر استخدام نموده‌اند، تهیه شده است.

این گزارش نشان می‌دهد که  شرکت‌ها در استخدام نیرو سعی دارند تنوع جنسیتی را رعایت کنند اما در عمل این اتفاق رخ نداده و روند و مقدار پیشرفت آن تغییر نکرده و برعکس روند استخدام زنان ثابت مانده است. همچنین بر اساس این گزارش مشاهده شده که در طول 30 سال اخیر تعداد زنانی که مدرک کارشناسی دریافت کرده‌اند بیش از مردان بوده است و تحصیلات زنان بهبود یافته است. همچنین در کارهای هم‌رده و هم‌رتبه با مردان، زنان نسبت به مردان درخواست ارتقا و حقوق بالاتری داشته‌اند.

به‌طور کلی، علاوه‌بر یک سری از محدودیت‌ها که از نتایج گزارش بدست آمده، موارد زیر بیانگر جایگاه زنان در محیط کار است:

1) مردان و زنان در یک ردیف شغلی و هم‌رده هستند و نیمی از زنان تقاضا دارند به مدت 4 سال یا بیشتر در یک شرکت بمانند و 81 درصد از آنها تقاضای ترک شرکت را ندارند. همچنین تعداد کمی از آنها بیان کرده‌اند که برای تمرکز بر خانواده می‌خواهند کار را ترک کنند.

2) تعداد زنانی که مدرک کارشناسی خود را دریافت نموده‌اند بیش از مردان بوده است و همچنین تقاضای شغلی مدیریتی زنان کمتر بوده است. به دلیل اختلاف جنستی مردان به‌طور کلی از 62 درصد شغل مدیریتی برخوردارند درصورتی که این درصد برای زنان 38 درصد است.

 

متن کامل این گزارش را می‌توانید در این لینک مطالعه نمایید.

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید