انتشار گزارش تجارت جهانی سال 2018

اثرات تحول تکنولوژی‌های دیجیتال در تجارت جهانی
۵ دی ۱۳۹۷ ۱۳:۳۵
انتشار گزارش تجارت جهانی سال 2018
چگونه تکنولوژی‌های دیجیتال، انقلابی در تجارت جهانی ایجاد می‌کنند و باعث تغییر و دگرگونی در کشورها به‌خصوص کشورهای توسعه‌یافته می‌شوند؟
به گزارش پژوهشکده امور اقتصادی، تکنولوژی‌های دیجیتال مانند هوش مصنوعی، اینترنت اشیاء و بلاک‌چین با کمک اطلاعات چشم‌گیر قدرت محاسباتی، پهنای باند و اطلاعات دیجیتال، محصولات مصرفی را از طریق خرید دستگاه‌هایی که امکان دسترسی مستقیم مصرف‌کنندگان به بازارهای آنلاین را عرضه می‌کنند تغییر می‌دهند.

فن‌آوری‌های دیجیتال با ورود راحت‌تر و افزایش تنوع تولید، به شرکت‌ها کمک می‌کند با هزینه کمتری محصولات خود را تولید، توزیع و ارتقا دهند. این فن‌آوری‌ها، از طرفی موجب نگرانی در مورد از دست دادن کنترل اطلاعات شخصی، افزایش قدرت بازار در چند شرکت قدرتمند، افزایش میزان بهره‌وری و تقسیم دیجیتال بدون محدودیت شده است و از طرف دیگر با ایجاد بازارها و محصولات جدید، اقتصاد جهانی را تغییر داده و منجر به افزایش منافع بسیار زیادی برای مصرف کنندگان و افزایش بهره‌وری برای شرکت‌ها می‌شوند.

 گزارش تجارت جهانی سال 2018 در مورد اثرات تحول تکنولوژی دیجیتال در تجارت جهانی بررسی می‌کند که فناوری‌های دیجیتال چگونه ماهیت تجارت جهانی را تغییر می‌دهد. چگونه تجارت می‌کنیم و چه چیزی تجارت می‌کنیم.

این گزارش که توسط سازمان تجارت جهانی منتشر شده است به بررسی چگونگی اثرات هزینه‌های کم تجارت، فرصت‌ها و تهدیدها، چالش‌های الگوی تجارت، تجزیه و تحلیل آماری و اثرات این فناوری‌ها بر تجارت جهانی پرداخته است.

این گزارش نشان می‌دهد که هزینه‌های تجارت از سال 1996 تا 2014 حدود 15 درصد کاهش یافته است. همچنین این گزارش پیش‌بینی می‌کند تا سال 2030 این مقدار 1.8 تا 2 درصد کمتر شود و با کاهش این درصد از هزینه‌ها، مقدار تجارت در فاصله 15 سال به 31 تا 35 درصد افزایش یابد. فناوری‌های تجارت باعت افزایش ترکیب تجارت می‌شوند.

این گزارش مهم‌ترین اثر فناوری‌های دیجیتال بر کاهش هزینه‌های تجارت در کشورهای در حال توسعه و یا کمتر توسعه‌یافته را نشان می‌دهد. این گزارش پیش‌بینی می‌کند در صورتی که سیاست‌های مناسبی اجرا شود و مقررات درستی برقرار شود سهم این کشورها می‌تواند از 46 درصد در سال 2105 به 57 درصد در سال 2030 برسد.

همچنین گزارش تجارت جهانی 2018 به بررسی سیاست‌های لازم جهت توسعه فناوری‌های دیجیتال، خلق فرصت‌های تجاری جدید برای شرکت‌های کوچک و بزرگ، فرصت‌ها و چالش‌های توسعه فناوری دیجیتال، سیاست‌های اجرایی لازم توسط دولت‌ها درجهت ارتقا این فرصت‌ها و مقابله با این چالش‌ها، زمان و چگونگی اجرای این سیاست‌ها در زمان حال و آینده، چگونگی پاسخگویی دولت‌ها در عرصه فناوری دیجیتال و ... می‌پردازد.

متن کامل این گزارش را می‌توانید از این لینک دریافت نمایید.

 

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید