آیا بلاک‌چین می‌تواند تجارت بین‌الملل را متحول کند؟

۲۴ آذر ۱۳۹۷ ۱۰:۵۵
آیا بلاک‌چین می‌تواند تجارت بین‌الملل را متحول کند؟
اگرچه اولین کاربرد بلاک‌چین در پایه‌ریزی بیت‌کوین بود اما کاربردهای بالقوه آن بسیار فراتر از دنیای ارزهای رمزنگاری شده است. برخی از این کاربردها می‌تواند زندگی ما را متحول کند.

به گزارش پژوهشکده امور اقتصادی، بلاک‌چین و فناوری دفتر کل توزیع شده می‌توانند تاثیر گسترده‌ای بر تجارت بین‌الملل داشته باشند. ویژگی‌های خاص این تکنولوژی بصورت بالقوه می‌تواند شفافیت را بالا ببرد و کارایی تعداد زیادی از فرآیندهای مرتبط با تجارت بین‌الملل همچون مالیه بین‌الملل و حمل و نقل را ارتقا دهد.

با این حال فعال کردن این پتانسیل نیازمند بررسی چالش‌های مختلف فنی و قانونی و ایجاد یک محیط نظارتی برای گسترش این تکنولوژی تا زمانیکه ریسک‌های احتمالی آن کاهش پیدا کنند می‌باشد.
کارگاهی یک روزه با هدف پایه‌گذاری مباحثی در سازمان تجارت جهانی پیرامون دلالت‌های عملی (کاربردی) و قانونی بلاک‌چین در تجارت بین‌الملل برگزار شده است. در این کارگاه موضوعات مختلفی پیرامون تجارت بین‌المللی ارائه و درمورد پتانسیل‌ها و محدودیت های این تکنولوژی در تجارت بین‌الملل بحث شده است.
انتشارات سازمان تجارت جهانی به مناسبت برگزاری این کارگاه، ویژه‌نامه‌ای با عنوان «آیا بلاک‌چین می‌تواند انقلابی در تجارت بین‌الملل ایجاد کند؟» منتشر کرده است. این ویژه‌نامه را که در 163 تنظیم شده می‌توانید از این لینک دریافت نمایید.
 

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید