افتتاح هفت سامانه دولت الکترونیک در وزارت اقتصاد

۲۸ خرداد ۱۳۹۷ ۱۱:۲۱
افتتاح هفت سامانه دولت الکترونیک در وزارت اقتصاد
هفت سامانه و خدمت الکترونیکی وزارت امور اقتصادی و دارایی توسط وزیر اقتصاد به بهره‌برداری رسید.


سامانه‌های دادور و یاور، ارتباطات مردمی، ویدئو کنفرانس داخلی وزارت اقتصاد، مدیریت عملیات ۲۵۱ مکرر، درخواست وجه الکترونیکی خزانه و حذف کاغذ از مکاتبات و اسناد وزارت متبوع از جمله سامانه‌های رایانه‌ای است که توسط وزیر اقتصاد افتتاح شد. همچنین سامانه نظام فنی و اجرایی در سطح مناطق آزاد نیز به بهره برداری رسید.
گفتنی است این مراسم در روز سه شنبه با حضور معاونین وزیر، مدیران کل ستادی وزارتخانه و نیز مدیران کل امور اقتصادی و دارایی استان‌ها بصورت ویدئو کنفرانس برگزار شد.

سامانه درخواست وجه الکترونیک، وجوه تخصیص یافته به دستگاههای اجرایی و فرایند دریافت و پرداخت وجوه خزانه را امکان‌پذیر می‌کند.
سامانه ارتباطات مردمی، تسهیل کننده دریافت اطلاعات، گزارش‌ها و شکایات مردمی و مدیریت فرایند بررسی اقدام و پیگیری تا حصول نتیجه در دستگاه‌ها و واحدهای تابعه وزارت اقتصاد را فراهم می‌کند و مردم می‌توانند از این طریق نظر، شکایت و درخواست‌های خود را به صورت الکترونیکی ارسال کنند.
سامانه یاور، میزخدمت مشاوره کسب و کار و سامانه دادور برای دریافت انعکاس پیگیری و رسیدگی به شکایات متقاضیان مجوزهای کسب و کار در نظر گرفته شده است.
سامانه دادرسی عالی مالیاتی موضوع ماده 251 مکرر قانون مالیات‌های مستقیم به صورت الکترونیکی شکایت و دادخواهی مودیان مالیاتی را دریافت و فرآیند رسیدگی اولیه و دادرسی را اجرا می‌کند.
سامانه تبادل الکترونیکی اسناد و مکاتبات وزارت اقتصاد نیز کاغذ را در مراودات و مکاتبات اداری بین ستادهای وزارتخانه در استانها، دستگاهها، سازمانها و شرکت‌های تابعه و بانک‌ها و بیمه‌های دولتی حذف می کند.
سامانه ویدئو کنفرانس هم ارتباط وزارت اقتصاد را با ستادهای این وزارتخانه در استان‌ها برقرار می‌کند و از طریق این سامانه یک ارتباط جمعی بین تمامی همکاران وزارتخانه در کشور انجام می‌شود.
همچنین از طریق سامانه نظام فنی و اجرایی پروژه‌ها در مناطق آزاد، پروژه‌ها در حال طراحی و اجرا در این مناطق کنترل می‌شود


 

کلیدواژه ها: وزارت اقتصاد

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید