انتشار گزارش فصلی اقتصاد ایران پاییز ١٣٩٨

۱۸ فروردین ۱۳۹۹ ۱۴:۲۶
انتشار گزارش فصلی اقتصاد ایران پاییز ١٣٩٨
نشریه گزارش فصلی اقتصاد ایران پاییز ١٣٩٨ حاوی آخرین اطلاعات سالانه و فصلی اقتصاد کشور با تکیه بر اطلاعات فصلی میباشد که در ١١ فصل تنظیم شده است. اطلاعات این نشریه را نتایج طرحهای آماری مرکز آمار ایران و اطلاعات ثبتی دستگاههای اجرایی تشکیل میدهد.

نشریه گزارش فصلی اقتصاد ایران پاییز ١٣٩٨ حاوی آخرین اطلاعات سالانه و فصلی اقتصاد کشور با تکیه بر اطلاعات فصلی می­باشد که در ١١ فصل تنظیم شده است. اطلاعات این نشریه را نتایج طرح­های آماری مرکز آمار ایران و اطلاعات ثبتی دستگاه­های اجرایی تشکیل می­دهد. برخی از اطلاعات آماری این نشریه عبارتند از:

١. در فصل پاییز ١٣٩٨محصول ناخالص داخلی به قیمت ثابت سال ١٣٩٠ به رقم ١٦٥٤١٩٣ میلیارد ریال بوده است که رشد آن نسبت به مدت مشابه سال قبل١,٧- درصد بوده است. در این فصل رشد اقتصادی بدون نفت ٠.٩ درصد رسیده است.

٢. شاخص قیمت کالاها و خدمات مصرفی کل کشور (بر مبنای سال ١٣٩٥) رقم١٨٨,٨ بوده است که درصد تغییرات دوازده ماه منتهی به آذرماه ١٣٩٨ نسبت به دوره مشابه قبل (نرخ تورم) ٤٠.٠ درصد بوده است.

٣. نرخ بیکاری جمعیت ١٠ ساله و بیشتر ١٠,٦ درصد بوده است که نسبت به فصل تابستان ١٣٩٨، ٠.٢ درصد افزایش داشته است.

٤. در فصل پاییز ١٣٩٨ تعداد پروانه­های ساختمانی صادر شده توسط شهرداری­های کشور ٣٤٦٢٩ فقره بوده است که نسبت به فصل مشابه سال قبل ١٥,٦ درصد رشد داشته است.

٥. حجم نقدینگی کل کشور در پایان آذرماه ٢٢٦٢٣,١ هزار میلیارد ریال بوده است که نسبت به پایان سال ١٣٩٧ رشد ٢٠.٢ درصدی داشته است.

٥. در فصل پاییز ١٣٩٨ حجم صادرات غیر نفتی و واردات گمرکی به ترتیب ١١١٨٨ و ١٠٤١٤ میلیون دلار بوده است که نسبت به فصل مشابه سال قبل به ترتیب ٩,٠ درصد و ٧.٦ درصد رشد داشته است.اطلاعات بیش تر از طریق فایل پیوست قابل دستیابی است

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید