تبریک سال نو

۵ فروردین ۱۳۹۹ ۱۰:۴۶
تبریک سال نو
به جهان خرم از آنم که جهان خرم از او است
نوروز، مژده فرا رسیدن بهار و روزی نو است، با این امید که به اقبال کله گوشه گل، نخوت باد دی و آن همه ناز و تنعم که خزان می‌فرمود، عاقبت در قدم باد بهاری آخر شود. فرا رسیدن نوروز و بهار طبیعت و نیز عید مبعث را شادباش می‌گویم و امیدوارم در پرتو الطاف خداوندی، سال 1399 پر برکت بوده و توأم با سلامتی و رفع بلایا باشد.

سال 1399 در شرایطی آغاز می‌شود که کشور دشواری‌ها و چالش‌های فراوانی را در سال گذشته از سرگذراند. همدلی مردم در عبور از مصائب متفاوتی که در سال 1398 رخ داد، امید به بیشرفت و حرکت در مسیر توسعه را زنده نگه داشت و نشان داد که با استفاده بهتر از ظرفیت همراهی مردم می‌توان دستاوردهای مناسبی داشت.

در عین حال برخی از چالش‌ها دراز دامن بوده و گستره و اثر آن‌ها در سال 1399 نیز ساری و جاری خواهد بود. عبور کم هزینه از این چالش‌ها مستلزم اقدامات و سیاست‌گذاری‌هایی است که به اصلاح برخی ساختارها منجر شده و در نهایت مسیر کامیابی ملت ایران را تسهیل نماید. مسیری که از «جهش تولید» می‌گذرد، چه آنکه «جهش تولید» و فراگیری رشد اقتصادی، به معنای تسری منافع رشد به تمام آحاد کشور، می‌تواند بهبود وضعیت رفاهی اقشار مختلف جامعه را به در پی داشته باشد. در این مسیر چنان که مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) نیز در پیام نوروزی خود تأکید فرمودند، «پژوهش و تحقیق سرچشمه تولید است» و باید کارهای پژوهشی در سطحی گسترده‌تر از آنچه تا کنون انجام شده، دنبال شود تا «جهش تولید» محقق گردد. پژوهشکده امور اقتصادی به عنوان بازوی پژوهشی وزارت امور اقتصادی و دارایی بر خود فرض می‌داند که در سال نو، با نگرشی تازه و عزم و جهدی دوچندان، در زمینه‌سازی برای تحقق شعار سال 1399، پیش قدم باشد. با این امید که بتوانیم با سربلندی از عهده وظایف ملی و میهنی خود برآییم.

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید