سیاست مالی و توسعه

۶ بهمن ۱۳۹۸ ۱۱:۳۲
سیاست مالی و توسعه

در سال 2015 در اجلاس سالانه سازمان ملل متحد، 17 هدف توسعه پایدار به عنوان نقشه راه توسعه فراگیر تعیین شد. در این راستا، صندوق بین‌المللی پول در سال 2019 گزارشی با عنوان «سیاست مالی و توسعه» منتشر نمود و در آن به ارزیابی مسئله سرمایه‌گذاری در سرمایه‌های انسانی، اجتماعی و فیزیکی پرداخت. این سرمایه ها سهم مهمی از بودجه‌های ملی کشورها را در بخش‌هایی مانند آموزش، بهداشت، راه‌ها، برق و آب و ... شامل می‌شوند.

هدف این گزارش برآورد هزینه‌های اضافی سالانه مورد نیاز برای پیشرفت چشمگیر در دستیابی به اهداف توسعه پایدار است. بدین منظور نمونه‌ای از 155 کشور انتخاب شده است که شامل؛ 49 کشور در حال توسعه کم درآمد، 72 اقتصاد با بازار نوظهور و 34 اقتصاد پیشرفته می باشد. همچنین در این گزارش پنج مطالعه موردی شامل کشورهای بنین، گواتمالا، اندونزی، رواندا و ویتنام صورت گرفته است.

نتایج این بررسی نشان داد که دستیابی به اهداف توسعه پایدار 2030 برای کشورهای در حال توسعه کم درآمد و اقتصادهای در حال ظهور به شدت متفاوت است و به ترتیب متوسط هزینه‌های اضافی حدود 15 و 4 درصد از تولید ناخالص داخلی این کشورها را شامل می‌شود.

متن کامل این گزارش را می‌توانید در این لینک زیر بخوانید.

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید