انتشار گزارش فصلی اقتصاد ایران تابستان 1398

۲۹ دی ۱۳۹۸ ۱۸:۳۹
انتشار گزارش فصلی اقتصاد ایران تابستان 1398
این نشریه شامل گزیده‌ای از اطلاعات اقتصادی منتشر شده توسط مرکز آمار ایران و دستگاه‌های اجرایی است که به صورت فصلی و در ١١ بخش تنظیم شده است.

به گزارش مرکز آمار ایران، در سال ١٣٩٧ در طرف عرضه، عرضه کل اقتصاد ایران برابر ٤٢٥١٤٩٧٨ میلیارد ریال، جمع ارزش‌افزوده رشته فعالیت‌های اقتصادی برابر ٢٤٢٢٧٥٢١ میلیارد ریال و محصول ناخالص داخلی برابر ٢٤٢٩٣٧٠٥ میلیارد ریال بوده است.

در سال ١٣٩٧ در طرف تقاضا، تقاضای کل اقتصاد ایران برابر ٤٢٥١٤٩٧٨ میلیارد ریال، جمع تقاضای نهایی اقتصاد برابر ٢٦٨٧٢٧٤٨ میلیارد ریال و محصول ناخالص داخلی برابر ٢٤٢٩٣٧٠٥ میلیارد ریال بوده است.

در سال ١٣٩٧ حجم نقدینگی کل اقتصاد ایران ١٨٨٢٨٩٠٠ میلیارد ریال بوده است که ٢٨٥٢٣٠٠ میلیارد ریال (١٥ درصد) آن را پول و ١٥٩٧٦٦٠٠ میلیارد ریال (٨٥ درصد) را شبه پول تشکیل می‌دهد. در این سال حجم نقدینگی، پول و شبه پول نسبت به سال قبل به ترتیب ٢٣/١، ٤٦/٥ و ١٩/٦ درصد رشد داشته است.

در سال ١٣٩٧ منابع بودجه کل کشور (مصوب) برابر با ١٢٢٣١٥٠٠ میلیارد ریال، منابع بودجه عمومی دولت ٤٤٣٨٦٠٠ میلیارد ریال و منابع شرکت‌های دولتی، مؤسسات انتفاعی وابسته به دولت و بانک‌ها ٨٣٩١٢٠٠ میلیارد ریال بوده است. اطلاعات بیش تر از طریق فایل پیوست قابل دستیابی است.

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید