گزارش ماهیت در حال تغییر کار

۲ شهریور ۱۳۹۸ ۱۳:۳۴
گزارش ماهیت در حال تغییر کار
بانک جهانی در گزارش «ماهیت در حال تغییر کار»، تاثیرات تغییرات تکنولوژی بر مشاغل جهان را بررسی کرده است.
به گزارش پژوهشکده امور اقتصادی، نتایج نظرسنجی انجام شده در اتحادیه اروپا نشان میدهد سه چهارم مردم معتقدند تکنولوژی برای محیط کار منافعی داشته و دو سوم نیز معتقدند که تکنولوژی بر بهبود کیفیت زندگی مردم تأثیر داشته است. علیرغم این آثار مثبت، مردم نگران تأثیر فراگیر تکنولوژی بر اشتغال هستند.

این نگرانی بی‌اساس است زیرا با اینکه با ورود تکنولوژی مشاغلی از بین خواهند رفت اما همزمان فرصت‌هایی برای ایجاد مشاغل جدید، افزایش بهره‌وری و ارائه خدمات عمومی موثر نیز فراهم خواهد شد. در این راستا اقتصادهای نوظهور در میانه یک تغییر تکنولوژیکی قرار گرفته‌اند که تغییر ماهیت کار را به ارمغان می‌‌آورد و مردم باید برای چالش‌های جدید پیشرو آماده شوند.

«ماهیت در حال تغییر کار» عنوان گزارش توسعه جهان سال 2019 است که سالانه توسط بانک جهانی منتشر می‌شود و در آن به موضوعات فوق‌ پرداخته شده است. بر اساس این گزارش، تعداد نیروی کار در جهان همچنان در حال افزایش است اما مشاغل صنعتی در غرب در حال کاهش و در شرق آسیا در حال افزایش هستند که این موضوع نشان دهنده تغییر ماهیت کار در این دو منطقه جهان است.

پژوهشکده امور اقتصادی، مرور اجمالی این گزارش را ترجمه و در قالب گزارشی منتشر کرده است. متن کامل آن را میتوانید در فایل زیر مطالعه نمایید.

 

 

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید