برگزاری نخستین نشست تخصصی اقتصاد بدون نفت

۱۳ تیر ۱۳۹۸ ۰۹:۳۱
برگزاری نخستین نشست تخصصی اقتصاد بدون نفت
نخستین جلسه از سلسله نشست‌­های تخصصی «آسیب‌شناسی وابستگی به درآمدهای نفتی، تدوین الزامات سیاستی حرکت از اقتصاد متکی به نفت به اقتصاد با موتور محرکه نفت»برگزار شد.

به گزارش پژوهشکده امور اقتصادی، این نشست با حضور اقتصاددانان و کارشناسان اقتصادی روز سه‌شنبه 11 تیرماه 1398 در پژوهشکده امور اقتصادی وابسته به وزارت امور اقتصادی و دارایی برگزار گردید.

در این جلسه کارشناسان و حاضران در نشست به بیان نقطه نظرات خود پیرامون جایگزینی درآمدهای نفتی و راهکارهای مناسب برای فاصله گرفتن از اقتصاد متکی به نفت پرداختند.

نبود نقشه راه برای کاهش وابستگی به درآمدهای نفتی، عملکرد نه چندان رضایت‌بخش صندوق توسعه ملی به ویژه در ایجاد ثبات در اقتصاد، لزوم مدیریت صحیح منابع نفتی بجای کنار گذاشتن آن، جایگزینی منابع جدید بر اساس منافع بلندمدت، تغییر در ساختار تأمین مالی کشور و ارتقاء آن، لزوم اصلاح اساسنامه صندوق در راستای افزایش کارایی آن، کاهش هزینه‌­های جاری دولت همراه با بازتعریف وظایف و خدمات دولت برخی از مهم­‌ترین موضوعات مطرح شده در این نشست بود.

شایان ذکر است این سلسله نشست­‌ها توسط پژوهشکده امور اقتصادی به­‌عنوان بازوی تحقیقاتی وزارت امور اقتصادی و دارایی با هدف استفاده از نظرات، تجارب، دیدگاه­‌های نخبگان و صاحب­‌نظران به‌صورت مستمر برگزار خواهد شد.

 

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید