کاهش رشد اقتصادی منطقه و جهان

۷ اَمرداد ۱۳۹۸ ۱۲:۰۱
کاهش رشد اقتصادی منطقه و جهان
صندوق بین المللی پول گزارش جدید چشم انداز اقتصاد جهان را منتشر و در آن به بررسی وضعیت رشد اقتصادی جهان پرداخت.
به گزارش پژوهشکده امور اقتصادی، صندوق بین المللی پول رشد اقتصادی جهان در سال ۲۰۱۹ میلادی را  ۰.۳ درصد کمتر از پیش‌بینی قبلی خود در ماه آوریل و معادل  ۳.۲ درصد برآورد کرد. رشد کمتر از انتظار اقتصادهای نوظهور و در حال‌توسعه در سه‌ماهه نخست سال جاری میلادی باعث شده صندوق بین‌المللی پول پیش‌بینی خود از رشد اقتصادی جهان را تعدیل کند.
این نهاد همچنین ضمن بررسی چالش‌های پیش‌روی اقتصاد جهان، جنگ تجاری بین چین و امریکا و خروج انگلیس از اتحادیه اروپا را بزرگ‌ترین ریسک‌های اقتصاد جهانی قلمداد کرد، اما پیش‌بینی کرد رشد اقتصادی جهان در سال آینده بهبود یابد و به ۳.۵ درصد برسد.
صندوق بین‌المللی پول همچنین پیش‌بینی کرده است رشد اقتصادی در اقتصادهای در حال توسعه و بازارهای نوظهور در سال ۲۰۱۹ میلادی با 0.3 درصد کاهش به ۴.۱ درصد و در سال ۲۰۲۰ میلادی با 0.1 درصد کاهش به ۴.۷ درصد خواهد رسید. 

بر اساس اعلام صندوق بین‌المللی پول، متوسط رشد اقتصادی کشورهای منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا در سال جاری یک درصد خواهد بود که این بدترین عملکرد در ده سال اخیر است. تحریم‌ها علیه ایران دلیل کاهش رشد اقتصادی این منطقه اعلام شده و بیان شده که تحریم‌های ایران به کل اقتصاد منطقه تأثیر خواهد گذاشت. اما در سال آینده میلادی  این روند متوقف شده و رشد اقتصادی منطقه به سه درصد خواهد رسید

 

جزئیات بیشتر این گزارش را میتوانید در لین لینک مطالعه نمایید

 

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید