گزارش اردیبهشت ماه بازار مسکن منتشر شد

۱۸ خرداد ۱۳۹۸ ۱۱:۰۵
گزارش اردیبهشت ماه بازار مسکن منتشر شد
تعداد معاملات آپارتمان‌های مسکونی شهر تهران در دو ماهه نخست سال ۱۳۹۸ به حدود ۱۵.۶ هزار واحد بالغ گردید که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل، ۳۵.۶ درصد کاهش نشان می‌دهد. در این مدت متوسط قیمت یک متر مربع بنای واحد مسکونی ۱۱۹.۷ میلیون ریال بوده که نسبت به دوره مشابه سال قبل ۱۰۸.۱ درصد افزایش نشان می‌دهد.
«گزارش تحولات بازار مسکن شهر تهران در اردیبهشت ماه سال 1398»، برگرفته از آمارهای خام سامانه ثبت معاملات املاک و مستغلات کشور است توسط اداره بررسی‌ها و سیاست‌های اقتصادی بانک مرکزی تهیه و منتشر شد
به گزارش روابط عمومی بانک مرکزی، تعداد معاملات آپارتمان‌های مسکونی شهر تهران در اردیبهشت ماه سال 1398، به 12.1 هزار واحد مسکونی رسید که نسبت به ماه مشابه سال قبل 36.5 درصد کاهش را نشان می دهد.
در ماه مورد گزارش، متوسط قیمت خرید و فروش یک متر مربع زیربنای واحد مسکونی معامله شده از طریق بنگاه های معاملات ملکی شهر تهران 126.7 میلیون ریال بود که نسبت به ماه قبل و ماه مشابه سال قبل به ترتیب 12.5 و 112.0 درصد افزایش نشان می‌دهد.
بررسی شاخص کرایه مسکن اجاری در شهر تهران و در کل مناطق شهری نیز در اردیبهشت ماه سال جاری موید رشد به ترتیب معادل ۲۲.۶ و ۱۹.۷ درصدی نسبت به ماه مشابه سال قبل می‌باشد.

مشروح این گزارش را می توانید در این فایل بخوانید.

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید