انتشار گزارش جدید دیده بان مالی

۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۱۰:۰۵
انتشار گزارش جدید دیده بان مالی
صندوق بین المللی پول در گزارش جدید خود توصیه هایی برای سیاست های مالی و مبارزه با فساد مطرح کرد.

گزازش ماه آوریل صندوق بین المللی پول با عنوان «Fiscal Monitor» بر دو موضوع مهم تمرکز دارد: سیاست مالی در یک اقتصاد جهانی به سرعت در حال تغییر و جلوگیری از فساد.

به گزارش پژوهشکده امور اقتصادی، این گزارش سیاست های مالی را جهت آماده شدن برای رکود بعدی و رشد پایدار بلندمدت، با بهره گیری از تغییرات جمعیت شناختی، پیشرفت تکنولوژی و تقویت یکپارچگی جهانی، مورد بررسی قرار داده است. این گزارش همچنین به پیشرفت های مالی اخیر و چشم انداز مالی اقتصادهای پیشرفته، بازارهای نوظهور و کشورهای در حال توسعه کم درآمد، روند اخیر بدهی های دولت و تجزیه و تحلیل تغییرات در تعادل مالی درآمد و هزینه و ریسکهای مالی بالقوه می پردازد.

این گزارش در بخش دوم خود تمرکز بالایی بر موضوع فساد دارد و نگاه عمیقی به چگونگی تاثیر فساد بر سیاست ها و عملکردهای دولت، هزینه های مالی و نحوه تأثیر نهادهای مالی در مبارزه با فساد دارد. در این گزارش برخی از اقدامات ۲۱ کشور در حوزه مبارزه با فساد بررسی شده است و هشت راهکار برای مبارزه با فساد نیز پیشنهاد شده است.

پیشنهادات مطرح شده از سوی صندوق بین المللی پول عبارتند از: تقویت موسسات و نهادهای مالی، ارتقا نهادها و سازوکارهای مالی در راستای افزایش شفافیت و پاسخگویی عمومی، حمایت سیاسی برای انجام اصلاحات گسترده در نهادهای مالی، گسترش شفافیت مالی، وجود سازوکارهای کنترل قوی، وجود سیستم مجازات قوی، استفاده از تکنولوژی های جدید و گسترش همکاری های بین المللی.

متن کامل گزارش «Fiscal Monitor» را میتوانید در فایل پیوست مطالعه نمایید.


 

 

 

 

 

 

 

 

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید