آرشیو خواندنی‌های اقتصادی

معرفی کتاب سیاست زیست محیطی
۲۹ فروردین ۱۳۹۷ - ۱۵:۲۶
این کتاب درسی جامع و دردسترس متناسب با روابط مهم بین اقتصاد و سیاست‌های زیست محیطی است
معرفی کتاب زیست بوم شناسی سیستم‌­های مالیاتی
۲۹ فروردین ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۲
اقتصاددانان علاقه‌‌مند در زمینه مالیات و مالیه عمومی می­‌توانند از دیدگاه جدید این کتاب در مورد موفقیت و شکست مالیات‌ها و سیستم‌­های مالیاتی استفاده نمایند.
معرفی کتاب کج رفتاری
۲۱ فروردین ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۵
کتاب «کج رفتاری: شکل‌گیری اقتصاد رفتاری» شرح گیرا دکتر ریچارد هال تیلر از تقلای خود برای بازگرداندن علم اقتصاد به زمین است که طرز فکر ما دربارۀ خودمان و جهانمان را متحول می‌کند.
واکنش صحیح به جهانی‌سازی چیست؟
۲۰ فروردین ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۹
ترامپ در کمپین‌های انتخاباتی بارها از هزینه‌ای گفت که نهادها و قراردادهای مالی بین‌المللی بر دوش اقتصاد آمریکا گذاشته‌اند. بسیاری از مردم نیز با دل‌بستن به وعده‌های او برای حمایت از صنایع داخلی، نام او را روی برگه‌های رایشان نوشتند. اما مگر نه اینکه آمریکا تعیین‌کننده‌ترین کشور در شکل‌گیری نهادهای مالی و قوانین آن‌ها بوده، پس چطور امروز تا این حد از آن‌ها ناراضی است؟ جوزف استیگلیتز در این نوشته به دلایل این نارضایتی و واکنش صحیح به آن می‌پردازد.
بررسی رابطه حوادث جاده‌ای و رشد اقتصادی
۲۰ فروردین ۱۳۹۷ - ۹:۵۷
کاهش مرگ‌ومیر و جراحات ناشی از حوادث جاده‌ای می‌تواند به رشد چشمگیر درآمدها در کشورهای دارای درآمد اندک و متوسط منجر شود.
نگاهی به شاخص جهانی آمادگی برای آینده تولید
۲۰ فروردین ۱۳۹۷ - ۸:۲۵
انقلاب صنعتی چهارم و فناوری‌های نوظهوری نظیر اینترنت اشیاء، هوش مصنوعی، رباتیک و تولید افزایشی به ایجاد روش‌های تولید جدید و مدل‌های کسب و کار تازه‌ای منجر شده است که تولید را به شکلی بنیادی دستخوش تغییر می‌سازد.
۱ ۲ ۳ ۴ صفحه ۵ از ۵