آرشیو اخبار اقتصادی

بررسی تاثیر اختصاص ارز حمایتی بر قیمت کالاهای اساسی
۰۹ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۵:۲۸
در آخرین جلسه شورای پول و اعتبار، گزارش معاونت اقتصادی بانک مرکزی با عنوان «بررسی تاثیر اختصاص ارز حمایتی بر قیمت کالاهای اساسی» ارائه شد.
افزایش پروانه‌های ساختمانی در کشور
۰۳ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۵
تعداد ٢٨٩٠ پروانه‌ی احداث ساختمان توسط شهرداری‌ تهران در فصل تابستان ١٣٩٧ صادرشده است که نسبت به فصل گذشته حدود ٥,٤ درصد کاهش و نسبت به فصل مشابه سال گذشته حدود ٩.٨ درصد افزایش داشته است.
جدیدترین گزارش تورم منتشر شد
۰۲ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۷:۰۱
در دی ماه ١٣٩٧ عدد شاخص کل (١٠٠=١٣٩٥) به ١٥٤,٧ رسید که نسبت به ماه قبل ٢.٠ درصد افزایش نشان می دهد. در این ماه درصد تغییر شاخص کل نسبت به ماه مشابه سال قبل ٣٩.٦ درصد می‌باشد.
انتقال وظایف دبیرخانه اجرایی شورای عالی اصل 44 به معاونت امور اقتصادی
۰۲ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۶:۵۲
وزیر امور اقتصادی و دارایی در جهت تقویت نظارت بر اجرای سیاست های کلی اصل 44 قانون اساسی طی ابلاغیه ای مهم، وظایف دبیرخانه اجرایی شورای عالی اجرای این سیاست ها را از سازمان خصوصی سازی منفک و به معاونت امور اقتصادی وزارت اقتصاد محول کرد.
نرخ بیکاری پاییز ١١,٧ درصد شد
۱۷ دی ۱۳۹۷ - ۹:۱۱
درپاییز ١٣٩٧، به میزان ٤٠,٥ درصد جمعیت ١٠ ساله و بیش‌تر از نظر اقتصادی فعال بوده‌اند، یعنی در گروه شاغلان یا بیکاران قرار گرفته‌اند. بررسی نرخ بیکاری افراد ١٠ ساله و بیش‌تر نیز نشان می‌دهد که ١١,٧ درصد از جمعیت فعال، بیکار بوده‌اند.
متن کامل لایحه بودجه ۹۸ منتشر شد
۰۵ دی ۱۳۹۷ - ۹:۱۹
لایحه بودجه ۱۳۹۸ با سقف ۱۷۰۰ هزار میلیارد تومان از سوی رئیس جمهور تقدیم مجلس شد. در این لایحه ۴۷۸هزار میلیارد منابع درآمدی از محل مالیات، واگذاری ها، نفت و ... برای دولت پیش بینی شده است.
گزارش هزینه و درآمد خانوارها منتشر شد
۲۷ آذر ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۳
از هزینه‌ی کل سالانه‌ی خانوار شهری٧٦،٧٥٠ هزار ریال با سهم ٢٣,٣ درصد مربوط به هزینه‌های خوراکی و دخانی و ٢٥٢،٧٧٥ هزار ریال با سهم٧٦.٧ درصد مربوط به هزینه‌های غیرخوراکی بوده است.
دکتر دژپسند به سمت وزیر امور اقتصادی و دارایی منصوب شد
۰۶ آبان ۱۳۹۷ - ۱۵:۴۸
رییس‌ جمهور با استناد به اصول هشتاد و هفتم و یکصد و سی و سوم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، دکتر فرهاد دژپسند را به سمت وزیر امور اقتصادی و دارایی منصوب کرد.
برنامه‌های دکتر دژپسند ارائه شد
۰۵ آبان ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۶
فرهاد دژپسند وزیر پیشنهادی امور اقتصادی و دارایی، تشکیل هسته های اندیشه ورزی، اصلاح نظام بانکی، تقویت و اعطای اختیارات به استان ها، تسریع در بهبود فضای کسب وکار و توانمند سازی بخش خصوصی را از جمله برنامه های اصلی خود در صورت کسب رای اعتماد نمایندگان مجلس شورای اسلامی اعلام کرد.
برندگان نوبل اقتصاد 2018 معرفی شدند
۲۱ مهر ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۱
برندگان نوبل اقتصاد سال جاری دو استاد آمریکایی هستند که در مطالعات خود توجه ویژه‌ای به «دانش» و «طبیعت» داشته‌اند و نوآوری‌های تکنولوژیک و تغییر اقلیم را وارد مدل‌های اقتصادی کرده‌اند.
« قبلی ۱ ۲ ۳ صفحه ۴ از ۶ ۵ ۶ بعدی »